Dobré odpoledne, je neděle 28.11.2021, 16:26. Dnes má svátek Xenie, zítra René.
Detail
Příbram, Příbramsko - Celý článek
Činnost ČSŽ v roce 2011 - 2013
2013-11-16 16:14:03 | Obec Kocelovice


10. prosince 2011 uspořádal Český svaz žen dvě akce. Odpoledne se konala Dětská mikulášská nadílka od 14 hodin a večer byl uspořádán Tradiční Babský bál s předtančením, půlnočním překvapením a bohatou tombolou.

2012
Ženy si naplánovaly na pátek 9. března 2012 večerní posezení v Podatelně v Blatné a návštěvu divadla. Posezení v Blatné bylo organizováno jako oslava MDŽ s večeří a květinovým dárkem pro každou členku. Vstupenky na operetu Netopýr do divadla v Plzni byly zajištěny na sobotu 31. března 2012. 16. června 2012 se konala od 15 hodin pod patronací Českého svazu žen Kocelovice Cesta pohádkovým lesem u příležitosti otevření nového dětského hřiště. ČSŽ pozval všechny statečné děti a jejich maminky a babičky. V lese děti s doprovodem potkávaly pohádkové bytosti, a pokud se pokusily splnit úkol, vysloužily si nějakou dobrůtku. Děti pomohly víle navléknout rozsypané korálky, přilepit perníkové srdce na chaloupku hrozné ježibaby, posbírat čokoládová vajíčka zajíčkovi, postavit chaloupku z mechu pro Karkulku, najít poslepu myslivce jen podle klepání a vyšplhat na skalku za andělíčkem, když je zpoza kamene škádlil čert. Cesta je pak zavedla zpátky na hřiště, kde si mohly nad ohýnkem rozdělaným v kotli upéci buřtíka a nabrat ztracené síly.
Tabule u hřiště sdělovala, že hřiště provozuje ZO ČSŽ Kocelovice. Obec Kocelovice přispěla dotací ve výši 10% celkových nákladů na výstavbu. Herní prvky jsou určené pro děti ve věku 2-10 let. Upozornění: Za bezpečnost dětí ručí rodiče. Na tabuli je rovněž umístěn znak obce, sdělení, že projekt „Dětské hřiště v Kocelovicích“ realizuje „MAS Svazku obcí Blatenska“, projekt je spolufinancován Evropskou unií z evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova v rámci osy IV LEADER opatření IV.1.1. místní akční skupina Programu rozvoje venkova ČR, následuje zobrazená vlajka EU a osy Leader, pod ní nápis Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí.
Ženy pomohly při setkání rodáků 25. srpna 2012 a další jejich vydařenou akcí ve spolupráci s hornosínskými ženami byly Svatováclavské hrátky 28. září, které přivítaly 25 dětí různých věkových kategorií. Děti se pustily do jednotlivých soutěží - skákaly v pytlích, navíjely autíčka, obratnost vyzkoušely v chůzi na chůdách, přesnost a rychlost uplatnily v hodu na cíl, skvělá zábava pro nejmenší účastníky bylo lezení přes nafouknuté pytle. A protože se v tomto čase právě z polí sklízely brambory, také děti při soutěžích sbíraly brambory třemi různými způsoby, hledaly brambory poslepu, či vyráběly bramborová tiskátka (zvláště maminky vytvořily pozoruhodná dílka). Pěkné a zajímavé soutěžní disciplíny děti zaujaly. Na závěr si děti nabarvily přinesená trička textilními barvami podle vlastního návrhu. Ženy měly vše pečlivě připravené, nechybělo občerstvení. Po každé soutěžní disciplíně každý soutěžící obdržel „kocelovické peníze“, které potom ve „stánku“ směnil za sladkost nebo nějakou drobnost.
Tato nová akce byla náhradou za předcházející ročníky „Loučení s prázdninami“.
Okresní rada žen Strakonice uspořádala také letos podzimní víkend v osvědčeném Hotelu pod Hořicí v Soběšicích na Sušicku.
Ve čtvrtek 25. října 2012, ještě než nastala velká podzimní plískanice, se sešlo sedm žen, které zasadily u pomníku padlých nové růže.
Mikulášská nadílka byla nachystaná v sále pohostinství 8. prosince 2012 od 14 hodin. Aby se děti při čekání na nadpřirozené bytosti nenudily, předsedkyně Ing. Daniela Hanušová zapůjčila z Dyscentra Strakonice molitanové kostky a kolébku, kde se nejmladší děti přezuté do bačkůrek pěkně vydováděly. Starší a šikovnější si mohly vystříhat u stolu vánoční obdoby. Mnohé děti se tak zabavily, že se ani nedaly odlákat na tanečky při reprodukované hudbě. Nakonec se všichni dočkali – dostavil se Mikuláš (Václav Barnáš), kterého doprovázel krásný anděl (Kateřina Machovcová) a dvě čertice (Jitka a Lucie Machovcovy). Mikuláš si s každým dítětem přátelsky popovídal a nadělil dárečky, děti se uklidnily a překonaly strach. Nakonec si děti ještě zatančily s čerticemi. K bilancování zdařilého roku 2012 se členky Českého svazu žen sešly 16. února 2013. Z celkového počtu 12 (+ 2 neaktivní) se sešlo na 19-tou hodinu 11 členek. Členka Miloslava Divišová se odhlásila počátkem roku 2013.
18. ledna 2013 se uskutečnilo přátelské posezení s večeří v hospodě Podatelna v Blatné. Akce se zúčastnilo 11 členek.
23. února Český svaz žen Kocelovice pořádal Babský bál s hudbou pana Krýdy. Ženy připravily nejen bohatou tombolu, ale opět netradiční a nové předtančení a půlnoční překvapení. Předtančení představilo labutí tanec šesti odvážných baletek a ty si na pomoc vzápětí pozvaly ještě osvědčeného muže, který ani tentokrát nezklamal. Jeho osobité pojetí baletu vyvolávalo salvy smíchu.Půlnočním překvapením byl pyžamový tanec.
Mezi další akce patřilo uspořádání Cesty pohádkovým lesem opět s hornosínskými ženami. Její konání bylo 2x přeloženo kvůli špatnému počasí. Cesta pohádkovým lesem se konala potom v neděli 30. června. Sraz účastníků byl ve 14 hodin u rezervace Kocelovické pastviny nebo u lesa Dlouhý pahorek směrem po silnici na Hornosín. Sešlo se více jak 30 dětských účastníků, hornosínští zařídili opékání párků po soutěžích v hornosínském mysliveckém zařízení.
V sobotu 21. září pozval ČSŽ Kocelovice všechny děti s rodiči na Podzimní hrátky. Děti opět soutěžily v mnoha disciplínách a odměnou získávaly penízky - chechtáky, které mohly směnit za různé laskominy či školní potřeby.
Poslední akcí byl zájezd do příbramského divadla 14. 11. na divadelní představení Pohleď a budeš udiven.
Český svaz žen opět plánuje na 7. prosince dětskou mikulášskou nadílku.
Obec Kocelovice
Radnice Kocelovice


Obec Kocelovice
Obecní úřad Kocelovice
Kocelovice 32
387 42 Lnáře


Tel: 383 495 150

email:
oukocelovice@tiscali.cz
ou.kocelovice@sporknet.cz

Úřední hodiny
středa 17,00 - 18,00 hod.
IČO: 00667579
Číslo účtu: 24529291/0100 KB Blatná

Datová schránka: whqamse

Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
www.kocelovice.cz
© Obec Kocelovice
Právní doložka
Jdi do editace