Dobré dopoledne, je pátek 18.8.2017, 10:46. Dnes má svátek Petra, zítra Helena.
Detail
Příbram, Příbramsko - Celý článek
Běh K-H-K 2015
2015-11-18 22:33:07 | Obec Kocelovice

Třetí zářijová sobota už několik let patří běhu Kocelovice – Hornosín – Kocelovice. Ani letos tomu nebylo jinak. Tato sportovní akce, v pořadí už devátá, se uskutečnila 19. září. I tentokrát se do Kocelovic sjeli závodníci z širokého okolí. Dočkali jsme se rekordní účasti, kdy na startovní čáře stanulo 45 běžců. Tato skutečnost určitě hřeje na srdci pořadatele, protože běh K-H-K se těší čím dál tím větší oblibě. Nikdo si ani nemohl přát lepší klimatické podmínky. Byl krásný den babího léta, slunce svítilo ostošest, rtuť teploměru se vyšplhala až ke dvaceti stupňům. Závod odstartoval starosta obce přesně v 10 hodin. Každý běžec se s tratí vyrovnal po svém, některý rychleji, jiný pomaleji, ale důležité je, že všichni účastníci závodu doběhli. A jak praví známé přísloví: ,,Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“ Nejrychleji z mužů doběhl Jiří Jansa z oddílu Atletika Písek v čase 24:43 min. Nejrychlejší ženou byla Iva Tržilová z Maratonstavu Úpice, která doběhla v čase 29:50 min. Mezi domácími soutěžícími byl nejrychlejší kocelovický hasič Daniel Maňhal. Kompletní výsledky běhu najdete na www.behej.com. Po skončení závodu se sportovci mohli občerstvit v místní hospůdce, kde pro ně byla připravena svačina a alkoholické i nealkoholické nápoje. Mezitím byly pro účastníky napsány diplomy a připraveny věcné ceny. Příští rok nás čeká jubilejní 10. ročník tohoto běhu, a proto už teď se Obecní úřad Kocelovice a Ing. Martin Holan, který je hlavním organizátorem této akce, těší na další sportovní setkání a všichni doufáme, že se zúčastní ještě více závodníků než letos.